دانلود*42-سیستمی نوین در ساختمان سازی با نگرشی نو به سازه های فضاكار*

|aqe50685718
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان 42-سیستمی نوین در ساختمان سازی با نگرشی نو به سازه های فضاكار هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

مشخصات نویسندگان مقاله سیستمی نوین در ساختمان سازی با نگرشی نو به سازه های فضاکار

رضا کمالی صالح آباد - دانشجوی کارشناسی ارشد دانشکده عمران، دانشگاه شهید باهنر کرمان
علیرضا آهنگرعصر - دانشجوی کارشناسی ارشد دانشکده عمران، دانشگاه شهید باهنر کرمان
G -


چکیده مقاله:

امروزه مسئله بهینه سازی وصرفه جویی در مصالح مصرفی در ساختمان سازی بسیار مورد توجه مهندسان و دست اندرکاران امر ساخت وساز می باش. روشهای معمول طرح و محاسبه ساختمانها اعم از فولادی یا بتنی، استفاده از قابهای مهاربندی شده، قابهای خمشی معمولی و یا سیستم های دوگانه می باشد. تحقیقاتی که تاکنون انجام گرفته درجهت سبک سازی مصالح مصرفی در این نوع ساختمان ها و باهدف کاهش بار زلزله وارده بر ساختمان بوده است. در این مطالعه روشی اختصاص داده اند، ارائه می گردد. مدلسازی ساختمان فضاکار با استفاده از برنامه SAP 2000 و به روش استاتیک معادل و بر اساس آیین نامه 2800 انجام گرفته و ازمقایسه آن با ساختمان هایی با سیستم های مختلف سازه ای، نتیجه شده است که، وزن اسکلت و همچنین تغییر مکان ناشی از بارهای جانبی در این سازه ها به سیستم های دارای بادبند بسیار نزدیک میباشد. درضمن استفاده از سازه های فضاکار از لحاظ سادگی اجراو کاهش زمان ساخت، دارای صرفه اقتصادی بوده و مهمتر از آن به علت دارا بودن اتصالات مطمئن و مشارکت تعداد قابل ملاحظه ای از اعضای سازه ای در انتقال بارهای ثقلی و جانبی، مناسب تر از دیگر سیستمهای سازه ای متداول می باشد.


کلیدواژه‌ها:

سازه فضا کار - شبکه دو لایه - سبک سازی


نحوه استناد به مقاله:

در صورتی که می خواهید در اثر پژوهشی خود به این مقاله ارجاع دهید، به سادگی می توانید از عبارت زیر در بخش منابع و مراجع استفاده نمایید:


کمالی صالح آباد, رضا؛ علیرضا آهنگرعصر و G ، ۱۳۸۵، سیستمی نوین در ساختمان سازی با نگرشی نو به سازه های فضاکار، هفتمین کنگره بین المللی مهندسی عمران، تهران، دانشگاه تربیت مدرس، دانشکده عمران


در داخل متن نیز هر جا که به عبارت و یا دستاوردی از این مقاله اشاره شود پس از ذکر مطلب، در داخل پارانتز، مشخصات زیر نوشته می شود.
برای بار اول: (کمالی صالح آباد, رضا؛ علیرضا آهنگرعصر و G ، ۱۳۸۵)
برای بار دوم به بعد: (کمالی صالح آباد؛ آهنگرعصر و ، ۱۳۸۵)